הבלוג שלי:

איך להספיק לעשות את כל מה שאתה רוצה במשך היום?

כל בעל עסק מקבל במשך היום לעיתים עשרות שיחות טלפון. לקוחות מתקשרים ומבקשים סחורה חדשה או מתלוננים על סחורה שלא הגיעה, ספקים מתקשרים לקבל תשלומים, פקידי הבנק שואלים למה עוד לא הגעת להפקיד כסף ואישתך מזכירה שחלילה לא תשכח להגיע בזמן.

מה עושים כבעלי עסקים קטנים כדי להצליח לעמוד בכל המשימות ובציפיות של כל הסובבים אותך.

מכינים בתחילת כל חודש רשימה של יעדים מכירות שאתה רוצה להגיע אליהם. אם יש לך סוכנים תחלק בין כולם את הנטל.

יושבים עם כל העובדים לשיבת צוות שבועית ועוברים על כל מה שקרה השבוע.

מזכירים לעובדים שלך שהם אמורים להסתדר בכוחות עצמם ורק אם אין ברירה הם יכולים לפנות אליך. 

ועכשיו לתכל'ס: משימות שתורמות לעסק: לפני כל משימה שאתה מבצע – בדוק שהיא תורמה למכירות להכנסות העסק. טפל תמיד בלקוחות הטובים שלך, תתקשר אליהם, תטפל בהם באופן אישי ותוודא שתמיד הם שומרים לך אמונים. בלקוחות שרק מתקשרים תמיד לקבל הצעות מחיר כדי להשוות – תן לפקידה לטפל.

 

בדוק סדר עדיפויות:

 

> אם יש לך משימות שהן חשובות ודחופות – טפל בהן באופן מיידי. פעולות שהינן חשובות אבל דחופות טפל מייד אחר כך פעולות שאינן חשובות או אינן דחופות תטפל כשיהיה לך זמן.

> תשקיע זמן בתכנון :כל בעל עסק חייב להשקיע זמן לא מבוטל בתכנון העסק שלו, לביסוס העובדים שלו, להחליט מה החזון שלו ולהקים את כל העסק על פי החזון שלו.

> בעלי עסקים רבים לא מתכננים ומוצאים את עצמם מכבים שריפות בלי סוף.

> תכנון ברמה יומית: כאשר אתה מגיע לעסק הכן לעצמך רשימה של מטלות שהעברת יום קודם שלא הספקת ותוסיף מטלות חדשות לביצוע וטיפול לפי סדר הקדימויות שלהן.

 

אל תיתן לאף אחד לבזבז לך את הזמן: ישנם עובדים רבים שיגיעו אליך 10 פעמים ביום עם בקשות שונות וירצו שתעזור להם. אותו דבר לגבי לקוחות ואפילו חברים וסתם מכרים.

אתה, בבעל עסק חייב להכיר בעובדה שיש אנשים שיבזבזו את זמנך אם רק תיתן להם. תהייה קשוח בכל הנוגע לבזבוז זמן לריק שלא תורם להעלאת המכירות בעסק.

תטפל בכל מה שצריך לטפל: לא תמיד אנחנו מוכנים לטפל בכל מה שצריך. יש לנו לפעמים נטייה להתעלם מדברים בוערים ודחופים כי לא קל להתמודד מול זה.

 

כבעל עסק אתה חייב לדעת שאין לך ברירה.

בכל מה שלא תטפל – יצוץ שוב בחומרה קשה יותר. צרות לא נעלמות. הם מתגברות אם לא מטפלים בהם.

Facebook
דילוג לתוכן